Sport: III Bieg po Oddech – trwają zapisy

Sport: III Bieg po Oddech – trwają zapisy
Fot. Adminstrator

Charytatywny Bieg w Zakopanem to już tradycja. Stolica Tatr po raz trzeci będzie świadkiem tego niezwykłego wydarzenia. Zmagania na trasie to niewiele w porównaniu z codzienną walką o oddech chorych na mukowiscydozę. Uczestnicy pobiegną 3 września, czeka ich dystans 5 km.

Zgłoszeń można dokonywać na stronie organizatorów do 10 sierpnia. Chętni powinni jednak zrobić to jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona. W biegu nie ma ograniczeń wiekowych, więc udział może wziąć każdy. 

Bieg to przełamywanie barier, integracja oraz budowanie świadomości na temat choroby, ale przede wszystkim wsparcie chorych na mukowiscydozę. Środki ze sprzedaży pakietów startowych będą przeznaczone zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz leków.

Organizatorzy chętnie podejmą współpracę z wolontariuszami chcącymi wesprzeć pracę biura, pomóc w zabezpieczeniu trasy, obsłudze linii startu i mety oraz wręczać medale.

Źródło: bieg.ptwm.org.pl

  oprac. Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18096 

Print Friendly, PDF & Email