Społeczeństwo: Halloween z dystansem i humorem

Społeczeństwo: Halloween z dystansem i humorem
Fot. Adminstrator

Josh Sundquist w dzieciństwie z powodu choroby stracił jedną nogę. Znalazł sposób na to, by swoją niepełnosprawność traktować jak coś, co może przynieść ludziom radość. Jego halloweenowe kostiumy od kilku lat podbijają Internet.

Mówca motywacyjny, autor, komik, entuzjasta Halloween – tak pisze o sobie na instagramowym profilu Josh Sundquist. Mężczyzna w dzieciństwie wygrał walkę z rakiem, ale konieczna była amputacja nogi. Pomimo przeciwności losu Josh Sundquist nie poddał się i przekazuje innym pozytywną energię.

– Okazuje się, że twoje ciało jest ukształtowane w określony sposób. Może twój kształt nie jest czymś, wokół czego chcesz stworzyć swój halloweenowy kostium. Mam jednak nadzieję, że to Halloween przypomni ci, że możesz akceptować – a nawet celebrować – swoje ciało bez względu na jego kształt – pisze pod jednym ze zdjęć Josh.

Komik czerpie inspirację z filmów (w 2016 roku przebrał się za Lumiere z „Pięknej i Bestii”, a przygodę z kostiumami zaczął od Ciastka ze „Shreka”) , ale też z codziennego życia. Jego halloweenowe przebrania można zobaczyć na youtube’owym kanale oraz na Instagramie i Facebooku.

Fot. Instagram 

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16786 

Print Friendly, PDF & Email