Rowerowy weekend dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi Adaptive Bike Challenge

Rowerowy weekend dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi Adaptive Bike Challenge
Fot. materiały prasowe

Lubisz spędzać czas aktywnie, na świeżym powietrzu, a rekreacyjna jazda na rowerze nie jest Ci obca? Marzy Ci się dłuższa wycieczka, ale chciałbyś skorzystać ze wsparcia kogoś doświadczonego? Obóz rowerowy dla osób z niepełnosprawnością ruchową Adaptive Bike Challenge z Fundacją Poland Business Run to idealna okazja, by zasmakować rowerowych wypraw i poznać swoje możliwości. Wszystko to na pięknych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Ojcowskiego Parku Narodowego już we wrześniu!

Już 17–19 września 2021 r. Fundacja Poland Business Run organizuje Adaptive Bike Challenge, czyli weekendowy obóz rowerowy dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Jak będzie wyglądać wyjazd?

Każdego dnia uczestnicy wycieczki pokonają około 30 km, co oznacza mniej więcej 2–3 godziny jazdy, podczas których przewidziane są przerwy na odpoczynek i zwiedzanie zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Malownicza trasa będzie różnorodna: głównie asfaltowa, ale z fragmentami szutrowymi, piaszczystymi i kamienistymi.

– Tempo jazdy oraz długość i trudność trasy nie przekroczą możliwości aktywnej osoby, jeżdżącej rekreacyjnie na rowerze. Będziemy ją też dostosowywać do możliwości uczestników – mówi Kamil Bąbel z Fundacji Poland Business Run, który koordynuje wyjazd. – Jeśli ktoś ma wątpliwości dotyczące swojej kondycji, można się z nami skontaktować, chętnie doradzimy.

Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie (śniadania, obiadokolacje oraz suchy prowiant). Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą plecak lub sakwę na rzeczy pierwszej potrzeby. Większe bagaże zostaną przewiezione samochodem z Krakowa do miejsca noclegu i z powrotem. Miejsce zbiórki w Krakowie zostanie dookreślone później.

Dzięki wsparciu Globalworth Foundation koszt wyjazdu to tylko 120 zł za osobę.

Jak trzeba być wyposażonym?

Do udziału w obozie niezbędne będą rower i kask. Ze względu na ukształtowanie terenu i nawierzchnię najodpowiedniejsze będą rowery typu: górski (MTB), trekkingowy, gravel, cross. Można również wziąć udział na handbike’u przystosowanym do jazdy po nieutwardzonej nawierzchni. Przed wyjazdem wskazany jest serwis sprzętu. Fundacja oferuje także możliwość wypożyczenia roweru lub handbike’a.

Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie Fundacji. Dodatkowe pytania należy kierować na adres: biuro@polandbusinessrun.pl.

Print Friendly, PDF & Email