Zbadaj bezpłatnie piersi w powiecie olsztyńskim

Zbadaj bezpłatnie piersi w powiecie olsztyńskim
Fot. mateusz Misztal

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy diagnozowany u kobiet. Dlatego też warto wybrać się na badania, zwłaszcza gdy są bezpłatne.

Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat. Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Proponowane badanie jest bezpłatne, finansuje je NFZ. Kto może z niego skorzystać? LUX MED zaprasza panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem zaś nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Gdzie i kiedy będzie można się przebadać?

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie w:

  • Olsztynku – 1 września 2021 w godzinach 9- 16.10 przy Ośrodku Zdrowia, ul. F. Chopina 11.
  • Dywitach – 3 września 2021 w godzinach 8-14 przy Urzędzie Gminy, ul. Olsztyńska 32.
  • Olsztynie – 1 września 2021 w godzinach 10-16 i 2 września 2021 w godzinach 10-15 przy markecie Kaufland, ul. Metalowa 2.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym warto przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Powiat-olsztynski.pl
Print Friendly, PDF & Email