Poznań: Szpital tymczasowy na MTP przeszedł w stan pasywny

Poznań: Szpital tymczasowy na MTP przeszedł w stan pasywny
Fot. Pixabay

Utworzony na terenie MTP w Poznaniu szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 przeszedł w stan pasywny. W piątek placówkę opuścili ostatni pacjenci – podały służby wojewody. Szpital będzie utrzymany na wypadek kolejnego wzrostu zachorowań w regionie.

Tymczasowy szpital dla pacjentów z COVID-19 na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczął działalność 1 lutego br.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu powiedział PAP, że jeszcze w piątek w tymczasowej lecznicy było kilkoro pacjentów. Zostali oni przetransportowani do szpitala MSWiA w Poznaniu.

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który odpowiadał dotąd za prowadzenie placówki tymczasowej poinformował, że przez blisko 160 dni funkcjonowania lecznicy na MTP hospitalizowano tam niemal 1,3 tys. pacjentów z COVID-19.

W szczytowym momencie funkcjonowania szpitala na MTP liczba łóżek – wraz z łóżkami respiratorowymi – wyniosła 356. Niemal wszystkie łóżka były zajęte.

Stworzony w ub. roku obiekt przygotowany został na przyjęcie blisko 600 pacjentów, blisko 50 stanowisk wyposażono w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem COVID-19.

Pod koniec marca w tymczasowej placówce na Międzynarodowych Targach Poznańskich zabrakło tlenu dla pacjentów. 12 chorych przewieziono do innej lecznicy. Zarządzający szpitalem przyznali, że tlen został zamówiony zbyt późno. Okoliczności zdarzenia bada prokuratura. (PAP)

Rafał Pogrzebny
Print Friendly, PDF & Email