Poznań: Ponad 900 chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym

Poznań: Ponad 900 chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym
Fot. Pixabay

Chęć podjęcia pracy w budowanym na Międzynarodowych Targach Poznańskich szpitalu tymczasowym wyraziło 908 osób, w tym 45 lekarzy – poinformował w czwartek PAP Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Placówka ma zacząć działać do końca listopada.

Mateusz Domagała z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał PAP, że do pracy w szpitalu tymczasowym zgłosiło się 908 osób, w tym 45 lekarzy. Pozostali chętni to m.in. ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, pielęgniarki czy pracownicy administracyjni. Chęć pracy w placówce zadeklarowało też 166 studentów medycyny.

– Wojewoda wielkopolski rozmawia również o możliwości współpracy kadrowej między szpitalami klinicznymi a szpitalem tymczasowym – dodał Domagała.

W czasie czwartkowej konferencji prasowej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przekazał, że budowa szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich „idzie zgodnie z planem”. Nowa placówka według założeń ma zacząć działać do końca listopada. Szpital ma przyjąć ok. 600 pacjentów. – Jutro będzie gotowa izba przyjęć – przekazał Jaśkowiak.

– Na dzisiaj najtrudniejszym elementem do rozwiązania jest kwestia kadry. To jest zadanie, które spoczywa na barkach wojewody i rektora Uniwersytetu Medycznego, który się w to zaangażował. Mam nadzieję, że uda się zgromadzić odpowiedni personel i zgodnie z planem już w ciągu kilku dni nastąpi coś na kształt takiego treningu, by ten szpital mógł rozpocząć swoją aktywność już pod koniec miesiąca – powiedział prezydent Poznania.

Według czwartkowych danych minionej doby w całej Wielkopolsce potwierdzono ponad 2 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2. Najwięcej przypadków wykryto w Poznaniu – 531, powiecie poznańskim – 383 i powiecie gnieźnieńskim – 92.

Od początku pandemii w województwie wielkopolskim potwierdzono ponad 65 tys. zakażeń SARS-CoV-2. Wyzdrowiało prawie 18 tys. osób a ponad 46 tys. to tzw. przypadki aktywne. Z powodu koronawirusa zmarło 881 mieszkańców regionu. (PAP)

Szymon Kiepel
Print Friendly, PDF & Email