Poznań: Działa specjalny adres, gdzie można zgłaszać problemy dot. niedostatecznych zabezpieczeń przeciw COVID-19

Poznań: Działa specjalny adres, gdzie można zgłaszać problemy dot. niedostatecznych zabezpieczeń przeciw COVID-19
Fot. Pixabay

Brakuje płynu do dezynfekcji w obiekcie użyteczności publicznej? Nikt nie zwraca uwagi na brak maseczki? Miasto Poznań uruchomiło specjalny adres email, pod którym mieszkańcy mogą zgłosić swoje uwagi dotyczące niedostatecznych zabezpieczeń przed COVID-19.

Urząd Miasta Poznania podał, że na adres stopcovid@um.poznan.pl można kierować korespondencję w sprawach, których usprawnienie mieści się w obszarze wpływu samorządu.

Jak tłumaczyła dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP Magdalena Pietrusik-Adamska, „otrzymujemy telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców o zaniedbaniach w obiektach użyteczności publicznej, na które wpływ ma samorząd”.

– Dotyczą one np. niezachowywania dystansu społecznego, niestosowania środków do dezynfekcji oraz braku maseczek. Chcemy odpowiednio reagować na te sytuacje i w myśl obowiązujących zaleceń sanitarnych podejmować działania, które poprawią bezpieczeństwo epidemiczne – wskazała.

Magistrat podał, że każda informacja o tym, że trzeba podjąć lub wzmocnić działania na rzecz profilaktyki COVID-19 jest dla Miasta Poznania bardzo ważna.

– Korespondencja kierowana na adres stopcovid@um.poznan.pl będzie informacją pozwalającą na monitorowanie sytuacji epidemicznej i – w miarę możliwości – podjęcie działań. Powiadomienie uznawane będzie za informację sygnalną, niewymagającą odpowiedzi zwrotnej – zaznaczono.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę, że minionej doby potwierdzono w kraju 2 523 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarła 1 osoba z COVID-19. W Wielkopolsce potwierdzono 102 nowe przypadki zakażeń. (PAP)

Anna Jowsa
Print Friendly, PDF & Email