Poranek pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo!”

Poranek pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo!”
Fot. st. kpt. Maciej Kogut

We wtorek 19 lipca 2022 roku na terenie przystani kajakowej przy ulicy Radomskiej 5 zorganizowane zostały warsztaty dla dzieci, w ramach społecznej kampanii prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Tym razem odbiorcami były dzieci z elbląskich szkół podstawowych, które na co dzień trenują kajakarstwo w lokalnym klubie „UKS SILVANT Kajak Elbląg”.  Wydarzenie to zostało podzielone na dwie części. W pierwszej strażacy z elbląskich jednostek ratowniczo-gaśniczych  zapoznali młodych sportowców z zasadami bezpieczeństwa nad wodą oraz zaprezentowali sprzęt wykorzystywany przez Państwową Straż Pożarną w działaniach z zakresu ratownictwa wodnego. Drugą część zapoczątkowały symulowane działania ratownicze składające się z epizodu ratowania tonącej osoby. Młodzi odbiorcy mogli obserwować sposoby ewakuacji poszkodowanego z wody oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie podtopionej.

Na zakończenie każdy z uczestników mógł sam spróbować swoich sił w rzucie rzutką lub kołem ratowniczym. Było to wymagające zadanie , jednak dało dzieciom ogrom satysfakcji. 

W okresie wakacyjnym na terenie miasta Elbląga, w ramach propagowania bezpiecznego wypoczynku – a zwłaszcza wypoczynku nad wodą – planowane są kolejne tego typu wydarzenia skierowane do dzieci i młodzieży.

Pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku w czasie wakacyjnego wypoczynku nad wodą!
gov.pl/oprac.: kpt. Mateusz Norek
Print Friendly, PDF & Email