Policja walczy z dopalaczami. Zamknięto 900 sklepów

Policja walczy z dopalaczami. Zamknięto 900 sklepów
Fot. Adminstrator

Ponad 1100 skontrolowanych placówek, prawie 900 zamkniętych sklepów, w których prowadzono sprzedaż hurtową, detaliczną i produkcję dopalaczy to efekt walki z tymi niebezpiecznymi substancjami przeprowadzonej w całym kraju przez kilkuset inspektorów sanitarnych i około 3000 policjantów.

Główne uderzenie w dopalacze rozpoczęło się w sobotę o godzinie 15.00. To wówczas wytypowano prawie 1000 sklepów i hurtowni z dopalaczami, do których wchodzili inspektorzy sanitarni i policjanci. Lista sklepów z tymi specyfikami na bieżąco jest weryfikowana.

Tymczasem właściciele wielu sklepów z dopalaczami bronili się jak tylko mogli przed kontrolą zamykając swoje sklepy na jeden dzień z różnych powodów. W Elblągu sklep z dopalaczami został zamknięty pod pretekstem meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami z Elbląga oraz Olsztyna.
Jednakże część sklepów pozostała nadal otwarta. Jak podaje źródło Komendy Miejskiej Policji skontrolowano ponad 1100 punktów z dopalaczami z czego zamknięto prawie 900 placówek. W ośmiu województwach policjanci ujawnili substancje, gdzie narkotesty wykazały, że w dopalaczach mogą znajdować się substancje narkotyczne – głównie amfetamina i marihuana.

Kontrole i jeszcze raz kontrole

Na Warmii i Mazurach podczas sobotniej akcji skontrolowano ponad 40 sklepów. Oprócz standardowych sklepów, punkty sprzedaży tych środków znajdowały się np. w mieszkaniu. Tam także pracowali inspektorzy i policjanci zabezpieczając nielegalne produkty.

W czasie kontroli w jednym z punktów w Olsztynie dodatkowo zostały znalezione produkty, które nie posiadały oznaczeń. Czynności policjantów, a także biegłego, który zostanie powołany w tej sprawie, będą koncentrowały się na ustaleniu, czy środki te w przypadku zażycia mogły stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia konsumenta.

Jak zapowiadają policjanci akcja kontroli sklepów sprzedających specyfiki będzie trwać nadal i kontynuowana będzie jeszcze przez kilka najbliższych dni. Inspektorzy sanitarni i policjanci docierają do kolejnych placówek, w których są sprzedawane dopalacze a – tak, aby dostarczyć decyzję Głównego Inspektora Sanitarnego do wszystkich podmiotów.

Źródło: policja.pl  Oprac. RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5967

Print Friendly, PDF & Email