PasjONaci: Mikayla z Zespołem Downa zrobiła furorę na konkursie Miss USA

PasjONaci: Mikayla z Zespołem Downa zrobiła furorę na konkursie Miss USA
Fot. Adminstrator

22–letnia Mikayla Holmgren przeszła do historii, stając się pierwszą osobą z Zespołem Downa, która wzięła udział w konkursie Miss USA, zdobywając tam nagrodę Spirit of Miss USA oraz nagrodę reżysera.

– Byłam bardzo zszokowana, miałam łzy w oczach. Chcę pokazać innym, na czym polega włączenie, że ktoś o specjalnych potrzebach może podążać za swoimi marzeniami – mówiła wzruszona Mikayla.

Dziewczynie nie jest obce występowanie przed publicznością, bowiem tańczy od szóstego roku życia, ale konkurs Miss USA był zdecydowanie jej największym wyzwaniem. Kiedy nie kradnie show na konkursach piękności, Mikayla jest ambasadorem Best Buddies, organizacji non–profit, której celem jest poprawa życia osób z niepełnosprawnością intelektualną i rozwojową.

– Mikayla jest tak niesamowitą i utalentowaną młodą kobietą. Jest uosobieniem tego, do czego dąży w konkursie organizacja Miss Universe Organization – powiedziała Denise Wallace, dyrektorka wykonawcza Miss Minnesota USA.

źródło i fot. www.boredpanda.com

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17081 

Print Friendly, PDF & Email