Ostatnia sesja jazzowa w Klubie Krypta

Ostatnia sesja jazzowa w Klubie Krypta
Fot. nadesłane

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych zapraszają na ostatnią jam session. Tym razem spotkanie dwóch pokoleń artystów związanych z Elblągiem. Zagrają i zaimprowizują: Bartek Krzywda na pianinie, gościnnie Artur Olewniczak na puzonie, Kamil Hajduk na kontrabasie i Michał Korsak na perkusji.

W ramach projektu zrealizowano 13 koncertów jazzowych w których wzięli udział artyści młodego i średniego pokolenia polskiej sceny jazzowej. Wśród nich były nazwiska bardzo znane i zajmujące na stałe czołowe miejsca w corocznym rankingu Jazz Forum, jak i artyści, którzy jeszcze są studentami polskich Akademii Muzycznych, a także studiów podyplomowych za granicą.

– Celowo nie podawaliśmy dorobku artystów, wymieniając skład poszczególnych sesji. Nie chcieliśmy nikogo faworyzować, tym bardziej, że młode pokolenie jazzmanów nie ma jeszcze dorobku, a jest bardzo utalentowane i ten dorobek pojawi się już niebawem – zaznaczają organizatorzy.

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Krypta dziękują za wspólnie spędzone jam session wszystkim bywalcom. Było dużo emocji i niespodzianek muzycznych.

– Bardzo żałujemy, że nie ma dalszego finansowania tej udanej formuły i zarazem przygody muzycznej – dodają organizatorzy.

Projekt „Jazzowy Elbląg 2023” był finansowany przez Samorząd Miasta Elbląg.

Wstęp na jam session jest bezpłatny.

  • Klub Krypta, czwartek 31 sierpnia
  • godz. 19.30
Na zdjęciu: jedna z sesji w klubie; na pierwszym planie Artur Olewniczak
KLUB ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
CENTRUM SZTUKI GALERIA EL
Print Friendly, PDF & Email