Olsztyn: Szczęśliwy finał akcji #DziękiMedykom

Olsztyn: Szczęśliwy finał akcji #DziękiMedykom
Fot. olsztyn.eu

Olsztynianie kolejny raz pokazali, że mają wielkie serca. Dzięki ich zaangażowaniu i hojności możliwe było wsparcie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Akcja #DziękiMedykom odbyła się przedostatniego dnia minionego roku. To był niezwykły koncert w podziękowaniu wszystkim tym, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Publiczność podczas relacji online bawili muzycy trzech kapel: PostNatura, Romantycy Lekkich Obyczajów oraz Łydka Grubasa. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka na rzecz olsztyńskiej ochrony zdrowia.

– Mieszkańcy Olsztyna, na których zawsze możemy liczyć, hojnie wsparli akcję pomocy medykom – mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. – Podczas koncertu na konto zbiórki wpłynęła kwota ponad trzech tysięcy złotych, która pozwoliła nam kupić w porozumieniu z ratownikami tak potrzebne im masek FFP2.

Przedstawiciele fundacji właśnie dostarczyli do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie blisko dwa tysiące specjalistycznych masek.

Takie wsparcie jest szczególnie ważne teraz, gdy Olsztyn oraz Warmia i Mazury są w ścisłej czołówce pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby w naszym mieście przybyło 195 chorych. Współczynnik zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim wynosi 7,06 i jest najwyższy w Polsce. Średnia krajowa to 3,7.

Print Friendly, PDF & Email