Olsztyn: Ruszyła rejestracja wolontariuszy

Olsztyn: Ruszyła rejestracja wolontariuszy
Mat. prasowe

Coraz bliżej kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Charytatywna akcja odbędzie się w wielu polskich miastach – tradycyjnie jużw ostatnią niedzielę stycznia.

To będzie już 31. edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Hasło zbliżającej się zbiórki brzmi „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Celem najbliższej zbiórki będzie kupno sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Jak podkreślają organizatorzy – pierwszy raz zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

Dotychczas w regionie zostało utworzonych i potwierdzonych niemal 40 sztabów, w tym jeden w stolicy Warmii i Mazur, który organizuje Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”. Co ważne – rozpoczęła się rejestracja wolontariuszy, którzy chcieliby kwestować podczas zbliżającego się finału.

Zgłosić sie do pomocy mogą zarówno osoby dorosłe, jak i niepełnoletnie. Te ostatnie – za zgodą opiekuna prawnego. Zgłoszenia do Związku Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez portal iWolontariusz.

– Prosimy, abyście zwrócili szczególną uwagę na zdjęcie, które musi mieć format zdjęcia do dowodu, paszportu – apelują działacze z olsztyńskiego sztabu, który ma numer 5699 – Sprawdźcie czy wasze dane są poprawnie wpisane i potwierdźcie potem rejestrację SMS-em.

Podczas poprzedniego finału WOŚP w Olsztynie trzy sztaby zebrały ponad 350 tys. złotych. Na ulicach Olsztyna kwestowało ok. 450 wolontariuszy.

[zgłoś się do wolontariatu WOŚP] [Facebook sztabu Związku Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”]

Print Friendly, PDF & Email