Olimpiady Specjalne: Zawody w tenisa i kajakarstwie

Lubuski Odział Regionalny Olimpiad Specjalnych był gospodarzem Turnieju Tenisa Stołowego i Regat Kajakowych Olimpiad Specjalnych. W turnieju rywalizowali zawodnicy z siedmiu regionów w tym – warmińsko-mazurskiego.

Warmińsko-mazurski region w tenisie stołowym reprezentowali zawodnicy Klubu ONI w ATAKu, który działa przy IKS ATAK, zaś kajakarze – to ekipa z Klubu Olimpiad w Łupkach. Zawody były sprawdzianem przed Światowymi Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Berlinie w 2023 roku.

Elbląska ekipa liczyła pięć osób, która po turnieju mogła pochwalić się zdobyciem pięciu medali.

W grze pojedynczej pań złoty medal wywalczyła Kasia Ziółkowska. Z brązowym krążkiem do domu wróciła Agnieszka Strąk.

W grze pojedynczej medale zdobyli również: Grzegorz Demczuk – złoto, Mateusz Bielecki i Michał Warno – srebro.

W grze podwójnej mieszanej (miksty) Kasia i Grzegorz ponownie zdobyli złoty medal, a Agnieszka z Michałem uplasowali się na czwartej pozycji.

Kajakarze także z medalami

Nie dużo gorzej w zawodach spisali się kajakarze, którzy w sumie zdobyli trzy medale.

Kasia Poreda wywalczyła srebrny medal na dystansie 200m i IV miejsce na dystansie 200m. Aleksander Tyszko mógł się cieszyć srebrnym medalem na dystansie 200m i brązowym na dystansie 500m.