Lisek Ibisek pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat

Lisek Ibisek pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat
Fot. materiały prasowe / Fundacja Podaj Dalej

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej zaprasza nauczycieli szkół podstawowych do przeprowadzenia lekcji w oparciu o materiały edukacyjne dostępne bezpłatnie na stronie www.lisekibisek.pl i wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs przeznaczony jest dla nauczycieli wszystkich rodzajów i typów szkół podstawowych klas I – III z całej Polski. Jego celem jest popularyzacja Liska Ibiska, który pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat, a nauczycieli wspiera w oswajaniu z trudnymi tematami, np. co to jest niepełnosprawność albo jak poradzić sobie z lękiem i dlaczego dbanie o środowisko jest takie ważne.

Jak wziąć udział?
  1. Ze strony www.lisekibisek.pl pobierz bezpłatne opowiadania Liska Ibiska i scenariusze lekcji do każdego z nich.
  2. Przeprowadź zajęcia z wykorzystaniem tych materiałów w swojej klasie.
  3. Do 30 listopada br. podziel się Waszymi wrażeniami w social mediach i oznacz je: #Lisekibisek #FundacjaPodajDalej #rozwój #edukacja #scenariuszezajęć #empatia #dziecidzieciom #niepełnosprawność #emocje

Spośród wszystkich postów Komisja Konkursowa wytypuje trzech zwycięzców, do których wyśle unikatową maskotkę Liska Ibiska i książeczki, a każda z zaangażowanych osób otrzyma certyfikat udziału dla siebie i swojej klasy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziesz w regulaminie.

A co to za projekt?

To kolejny projekt edukacyjny Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej, dzięki któremu dzieci lepiej zrozumieją otaczający świat. Stworzone materiały edukacyjne to zbiór opowiadań o Lisku Ibisku, który mówi ludzkim głosem i żyje wśród ludzi. Poprzez swoje przygody pozwala najmłodszym czytelnikom oswoić się z sytuacjami problemowymi, trudnościami rówieśniczymi, emocjonalnymi czy szkolnymi. Mówi również o niepełnosprawności, która jest bardzo delikatną, ale istotnie ważną kwestią. Pomaga kształtować u dzieci pozytywne postawy i budzić jeszcze większą empatię.

– Do każdego z opowiadań dostępne są scenariusze zajęć lekcyjnych, które dają nauczycielom narzędzie do pracy z grupą w odniesieniu do danego tematu. Opowiadania można czytać lub ich wysłuchać, bowiem podopieczni i wolontariusze Fundacji Podaj Dalej nagrali poszczególne przygody pokazując jednocześnie, że mają w sobie talent i mogą zrobić coś dla innych. Całość wzbogacają przepiękne ilustracje, których autorką jest młoda artystka – Aniela Gach.

Tak nauczyciele piszą o Lisku Ibisku

Akcja” z Liskiem Ibiskiem jest fantastyczna, to wartościowe opowiadana, idealnie napisane do wieku dzieci, ale również nas dorosłych skłaniają do refleksji. Dziękuję za inspiracje w scenariuszach – od poniedziałku zaczynam przygodę z Liska historiami w mojej, pierwszej klasie.

Monika R.

Dziękuję bardzo, jestem pewna, że moim uczniom bardzo spodobają się przygody Liska. Pozdrawiam

Beata.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z mamą Liska – Anią, która chętnie odpowie na wszystkie pytania: anna.walczak@podajdalej.org.pl

Print Friendly, PDF & Email