Charytatywnie na rowerach dla Fundacji PODAJ DALEJ

Charytatywnie na rowerach dla Fundacji PODAJ DALEJ
Mat. nadesłane

W dniach 13-14 maja odbędzie się charytatywna wyprawa rowerowa „Finderowy Pierścień dookoła Poznania”. Pracownicy, kontrahenci i przyjaciele Firmy Finder w ciągu dwóch dni pokonają 171 km. Wszystko po to, aby pomóc Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w stworzeniu mieszkań treningowych dla osób po wypadkach.

– Nasza przygoda z Fundacją PODAJ DALEJ rozpoczęła się w ubiegłym roku. Wtedy, z okazji jubileuszu 5-lecia firmy zorganizowaliśmy 19 biegów charytatywnych w całej Polsce. Jeden z nich odbył się w Osadzie Janaszkowo (gm. Ślesin), gdzie powstaje nowoczesny ośrodek dla osób z niepełnosprawnościami. To tutaj m.in. będą mieszkania treningowe dla osób po wypadkach – podkreśla Łukasz Fryska, odpowiedzialny za organizację tych wydarzeń z ramienia Firmy.  

Pierwszy krok do marzeń

Fundacja PODAJ DALEJ od ponad 18 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami w ich drodze do niezależnego i szczęśliwego życia. Odnajduje w nich pasje i potencjał, a potem motywuje do działania i zawsze podkreśla, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń. Jakich marzeń? Tych wielkich, na przykład o lataniu paralotnią na wózku (!). I tych maleńkich, czyli o prawdziwych koloniach dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Mieszkania treningowe to taki pierwszy krok do marzeń. Tutaj osoby po wypadkach uczą się jak „chwycić” kubek w bezwładne dłonie, jak bez pomocy innych zjeść posiłek, czy podjechać pod krawężnik. Te sukcesy z dnia na dzień dodają im wiary, że na wózku też można normalnie żyć i spełniać marzenia.

Pierwsze mieszkania treningowe Fundacja PODAJ DALEJ uruchomiła w Koninie w 2013 roku. Kolejka osób oczekujących jest tak długa, że kolejne mieszkania po prostu muszą powstawać, bo im szybciej osoba po wypadkach trafi pod opiekę Fundacji, tym więcej i w krótszym czasie osiągnie. Dlatego kolejne mieszkania powstaną w Osadzie Janaszkowo.

W zdrowym ciele zdrowy duch i dobre serce!

Finder Polska angażuje ludzi w dobrym celu. Stawia na sport i potrafi zaktywizować nawet tych, którzy większość doby spędzają przed ekranem… Jak oni to robią? Mają pasję, błysk w oku i lubią spełniać marzenia innych!

– To ogromna przyjemność, gdy można połączyć swoją pasję z pomaganiem. Dzięki tym dobrym kilometrom powstaną mieszkania treningowe, w których osoby po wypadkach zmienią swoje życie. Bardzo za to dziękujemy – mówi Zuzanna Janaszek- Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Więcej informacji o Osadzie Janaszkowo i o tym, jak można pomóc w tworzeniu tego miejsca na stronie: www.OsadaJanaszkowo.pl
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
Print Friendly, PDF & Email