Kujawsko-pomorskie: Unitas Durat w rodzinnej atmosferze

Kujawsko-pomorskie: Unitas Durat w rodzinnej atmosferze
Fot. DPS w Kamieniu Krajeńskim

Jest babcią i prababcią dla 9 wnucząt i 19 prawnucząt – Wanda Miłoszewska, pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim (powiat sępoleński) w czerwcu świętowała swoje 101. urodziny. W sobotę (3 lipca) podczas rodzinnego pikniku wicemarszałek Zbigniew Ostrowski wręczył seniorce medal Unitas Durat przeznaczony dla najstarszych mieszkańców województwa.

Wanda Miłoszewska urodziła się 23 czerwca 1920 roku w miejscowości Karolinenhof (dziś dzielnica Berlina) jako córka polskich pracowników, którzy wkrótce z Niemiec przenieśli się na rodzinny Śląsk. Tam, u podnóża Karkonoszy, spędziła swoje dzieciństwo i wczesną młodość. Za zachodnią granicę powróciła w charakterze pracownika przymusowego – w czasie wojny. Podczas pracy poznała swojego przyszłego męża, z którym w 1945 roku zamieszkała w Solcu Kujawskim (powiat bydgoski). Przez wiele lat pracowała w pobliskiej Bydgoszczy i chętnie wyjeżdżała w rodzinne strony, gdzie spacerowała po górach.

Od kilku lat mieszka w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, gdzie na rodzinnym pikniku w sobotę (3 lipca) odebrała Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Przyznanego w zeszłym roku odznaczenia nie można było wtedy wręczyć ze względu na zagrożenie epidemiczne.

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2021 roku kończą sto lat, a także starszych, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

Print Friendly, PDF & Email