Kujawsko-pomorskie: Odznaczenie na setne urodziny

Kujawsko-pomorskie: Odznaczenie na setne urodziny
Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki odwiedził Helenę Michoń w dniu jej setnych urodzin. Wychowywała się bez matki, od najmłodszych lat ciężko pracowała, a wdową została w wieku 38 lat. Jubilatka mimo trudów jakie ją spotkały, nie utraciła pogody ducha. Zawsze była osobą chętną do pomocy i lubiącą śpiewać.

Pani Helena otrzymała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Jest to najwyższe odznaczenie w województwie. Honorujemy najstarszych mieszkańców naszego regionu, jako wyraz wdzięczności za trudy życia i świadectwo historii, które płynie z ich opowieści.

– Nasze korzenie to historia naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Dziękujemy najstarszym mieszkańcom Kujaw i Pomorza za przekazywane doświadczenie i wkład w budowę naszej współczesności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Mieszkanka Łubianki w powiecie toruńskim przyszła na świat sto lat temu na Lubelszczyźnie. W 1937 roku wyszła za mąż za Jana Michonia, z którym wspólnie prowadziła gospodarstwo rolne. Na Kujawy i Pomorze małżeństwo przybyło koleją pod koniec 1958 roku. W trzech wagonach upakowali cały swój dobytek, łącznie z konstrukcją stodoły. Po wybudowaniu własnego domu osiedlili się w Łubiance. Niedługo potem pani Helena owdowiała, w pojedynkę musiała sprostać wychowywaniu dzieci i prowadzeniu gospodarstwa. Od przejścia na emeryturę spędza czas w domowym zaciszu. Pasjonatka szydełkowania jest spokojną, ciepłą osobą. Wiara stanowi ważny element jej życia.

Pani Helena ma czworo wnucząt i siedmioro prawnucząt. Pełny biogram.

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2021 roku kończą sto lat, a także starszych, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl.

Więcej informacji na stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

Print Friendly, PDF & Email