„Kobiety w drodze – Ukraina” w TVP Kobieta

„Kobiety w drodze – Ukraina” w TVP Kobieta
Fot. TVP

Już w najbliższy czwartek (12 maja) o godz. 17:20 TVP Kobieta zaprasza na kolejny specjalny odcinek programu Marty Manowskiej „Kobiety w drodze – Ukraina”. Bohaterkami cyklu są kobiety zaangażowane w działania wspierające Ukraińców.

TVP Kobieta, od początku rozpoczęcia wojny na Ukrainie, wraz z gwiazdami stacji, aktywnie włącza się w pomoc uchodźcom. Organizuje m.in. miejsca noclegowe rodzinom uciekającym z ogarniętego wojną kraju, zbiera potrzebne uchodźcom rzeczy czy wspiera w organizacji zajęć dla dzieci. Na antenie prezentowane są programy ukazujące sylwetki kobiet zaangażowanych w pomoc uchodźcom. Jednym z tych programów są „Kobiety w drodze”, których twórcy zdecydowali się na przygotowanie specjalnej serii poświęconej bohaterkom związanym z Ukrainą.

W najbliższym odcinku programu (12 maja) Marta Manowska w podróż zabierze mistrzynię Europy i Ukrainy w boksie – Sashę Sidorenko. Prowadząca rozmawiać będzie m.in. o drodze zawodowej bokserki, a także o tym, dlaczego kobiety decydują się na treningi bokserskie. Wielokrotna Mistrzyni opowie również o wsparciu, jakie organizuje dla swoich rodaków na Ukrainie.

Bohaterką kolejnego odcinka (emisja 19 maja) będzie Dorota Czarnowska, wolontariuszka z otwockiego ośrodka dla ukraińskich uchodźców. Z prowadzącą rozmawiać będzie o angażowaniu się w działania pomocowe, ale także o byciu matką i spełnianiu życiowych marzeń.

Trzecią już serię programu zakończy odcinek z Tetianą Galitsyną, ukraińską artystką sztuki animacji piaskowej, która uciekła z Krymu jeszcze w 2014 roku, a obecnie wspiera uchodźców (emisja 26 maja).

W specjalnych odcinkach programu „Kobiety w drodze” poświęconych Ukrainie wzięły już udział: wolontariuszka Aleksandra Szoć, piosenkarka ukraińska Kamalija, medalistka z olimpijska wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska oraz Alla Nalyvayko, która uciekła z Kijowa w pierwszych dniach wojny.

Partnerem audycji jest PKP IC.

„Kobiety w drodze – Ukraina” w czwartki o godz. 17:20, powtórki czwartki ok. północy w TVP Kobieta

Centrum Informacji TVP
Print Friendly, PDF & Email