Toruń: Zrozumieć niepełnosprawność

Toruń: Zrozumieć niepełnosprawność
Fot. Adam Zakrzewski / torun.pl

„Zrozumienie, Szacunek i Wsparcie” – pod tą nazwą 10 maja odbył się 7. koncert charytatywny z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Impreza poświęcona toruńskiemu środowisku osób niepełnosprawnych, zorganizowana przez lokalnego społecznika Roberta Olkowskiego, odbyła się już po raz siódmy i zgromadziła w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego liczną widownię. Jej celem jest uświadomienie lokalnej społeczności obecności wśród nas sporej grupy osób z tym rodzajem niepełnosprawności, pokazywanie ich możliwości i zwrócenie uwagi na bariery utrudniające im prowadzenie zwyczajnego życia.

Koncert poprowadził Michał Naleśniak. Na scenie zaprezentowali się młodzi, zdolni i wrażliwi artyści, m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27 w Toruniu, a także gwiazdy imprezy – Katarzyna Gucjatis oraz Mario Samsolo. Gośćmi wydarzenia byli zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski i zastępca przewodniczacego Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz.

Fundacja im. Brata Alberta – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Bratanki” wystawiły stoiska związane z codzienną pracą w pracowniach: plastycznej, stolarskiej, krawieckiej oraz fotograficznej. Goście koncertu mogli skosztować też wypieków przygotowanych przez osoby z niepełnosprawnością. Tego dnia wręczono też nagrody w konkursie plastycznym nawiązującym do tytułu koncertu „Zrozumienie, Szacunek  i Wsparcie”, którego efekty można było obejrzeć w holu Muzeum Etnograficznego.

Print Friendly, PDF & Email