Klinika Budzik jest gotowa na przyjęcie nowych pacjentów

Klinika Budzik jest gotowa na przyjęcie nowych pacjentów
Fot. Adminstrator

Klinika Budzik przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka do której trafiają dzieci po ciężkich urazach mózgu od lipca 2013 r. wybudziła do tej pory 17 dzieci. To pierwsza taka placówka w Polsce. Być może, stąd błędne przekonanie, że ‚na pewno trudno się tam dostać’czy ‚nie stać nas na takie leczenie’.

– Obecnie w Budziku przebywa 12 dzieci, podczas gdy miejsc jest 15. W ciągu najbliższych dwóch tygodni Klinikę opuszczą kolejne dzieci. Dlatego apelujemy do lekarzy: są wolne miejsca i dzieci, które kwalifikują się do leczenia, mogą być przyjęte od zaraz. Wystarczy kontakt z naszą placówką –wyjaśnia dyrektor kliniki, Andrzej Lach.

Lecznica ma 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej. Do tego należy dodać specjalny program leczniczo–rehabilitacyjny, który obejmuje m.in. farmakoterapię, leczenie zachowawcze, rehabilitację, program leczenia wspomagający kinezyterapię, program psychologiczny oraz diagnostykę i konsultacje lekarskie. Do Kliniki mogą być przyjęte dzieci: przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy, jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, w wieku od 2. do 18. roku życia, wydolne krążeniowo–oddechowo (bez respiratora), kwalifikujące się do rehabilitacji neurologicznej. Szczegółowe kryteria kwalifikacji do Kliniki Budzik są dostępne na stronie internetowej klinikabudzik.pl oraz telefonicznie pod numerem tel. (22) 122 18 00.

Dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12. miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące. Leczenie dziecka jest bezpłatne dzięki finansowaniu z NFZ. Bezpłatny jest również pobyt jednego rodzica/opiekuna pacjenta w Budziku. Rodzice mogą przebywać w placówce przez cały czas i są włączani w proces rehabilitacji. Przygotowano dla nich w Budziku całą infrastrukturę, by mogli wieść życie takie, jak w domu.

  oprac. AG, źródło: rynekzdrowia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 12460

Print Friendly, PDF & Email