ERKON na Święcie Chleba

Fot. Rafał Sułek

Łapacze snów, makramy, poszewki na poduszki, torby na buty i zakupy, świeczniki, kolczyki, brożki, maskotki, rękodzieło drzewne – te i wiele innych produktów wykonanych przez uczestników Centrum Integracji Społecznej ERKON nabyć można na stoisku Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych mieszczącym się na elbląskiej starówce, gdzie trwa siedemnasta edycja elbląskiego Święta Chleba.

– Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszą się torby na zakupy, maskotki Kici Koci czy figurki koni wykonane z drzewa – mówi Agnieszka Łowczak, instruktor pracowni w CIS ERKON. – Dla nas to podwójny zaszczyt, że możemy się wystawić i pokazać wytwór naszej codziennej pracy z beneficjentami a do tego jeszcze mieć świadomość, że nasze produkty podobają się uczestnikom tegorocznego Święta Chleba. Zainteresowanie naszymi produktami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, przez co zabrakło niektórych produktów i ludzie przychodzą pytają o kolejne sztuki interesujących ich produktów – dodaje.


Kliknij w zdjęcie główne i zobacz fotorelację z naszego stoiska


Udział Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych w tegorocznym Święcie Chleba jest możliwy dzięki wsparciu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w ramach projektu pozakonkursowego „Ekonomia społeczna na Warmii i Mazurach”.

Print Friendly, PDF & Email