Elbląskie Targi Pracy i Edukacji

Elbląskie Targi Pracy i Edukacji
Mat. prasowe

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu mają przyjemność poinformować, że w dniu 19 października 2022 r., w godzinach od 9:00 do 15:00, w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Alei Grunwaldzkiej 135 w Elblągu odbędą Elbląskie Targi Pracy i Edukacji.

Targi Pracy to inicjatywa o 26-letniej tradycji, od 7 lat wzbogacona o ofertę edukacyjną elbląskich szkół ponadpodstawowych. Jest to okazja do spotkań pracodawców z osobami zainteresowanymi zatrudnieniem oraz instytucji edukacyjnych z młodzieżą i dorosłymi poszukującymi ofert  kształcenia. W bieżącym roku ich realizację włączono do przedsięwzięć Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery.

W ramach Targów będzie możliwość zapoznania się z ofertą pracodawców i agencji zatrudnienia, organizacji pozarządowych, instytucji kierujących swoje działania do osób niepełnosprawnych oraz instytucji wspierających przedsiębiorczość. Swoje propozycje edukacyjne dla ósmoklasistów zaprezentują elbląskie szkoły ponadpodstawowe, zaś dla chcących kontynuować naukę na poziomie wyższym i w ramach kształcenia ustawicznego – uczelnie i jednostki szkolące. Przygotowany będzie również punkt informacyjno-konsultacyjny dla obywateli Ukrainy – aby ułatwić komunikację obecny będzie tłumacz języka ukraińskiego.

Tradycyjnie, pomocy i porady będą udzielali pośrednicy pracy, doradcy zawodowi i specjaliści ds. programów, pełniący funkcję doradców klienta, z Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. Będzie można także poznać oferty zatrudnienia prezentowane przez urzędy pracy z Nowego Dworu Gdańskiego i Braniewa. Porady z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zapewnią  Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Urząd Skarbowy. Przygotowana jest  szeroka gama propozycji dla osób zainteresowanych służbą mundurową.

Mat. prasowe
UM Elbląg
Print Friendly, PDF & Email