Elbląg: Pomogą seniorom wypełnić zeznanie podatkowe

Elbląg: Pomogą seniorom wypełnić zeznanie podatkowe
Fot. Adminstrator

W Biurze Senatora RP Jerzego Wcisły i Posła do Parlamentu Europejskiego Barbary Kudryckiej rusza akcja „PIT dla Seniora”, czyli bezpłatna pomoc w rozliczaniu się z fiskusem. Od marca do końca kwietnia, w każdy wtorek w godzinach od 15.30 do 17 dyżurować będzie wolontariuszka, która udzieli bezpłatnych porad, wypełni PIT, bądź pomoże w obsłudze komputera.

– Zapraszamy wszystkich seniorów, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z systemem e–Deklaracje lub potrzebują wsparcia w obsłudze komputera, a chcieliby wysłać swój PIT przez Internet. Przyjdź i  skorzystaj z pomocy wolontariuszki w ramach akcji „PIT dla Seniora!”. Akcja jest odpowiedzią na pytania elblążan, czy także w tym roku będziemy pomagali w rozliczaniu PIT–ów – mówi profesor Barbara Kudrycka.

– Inicjatywa skierowana jest głównie do seniorów, ale przyjść może każdy, kto potrzebuje pomocy w podsumowaniu roku podatkowego, czy to w  formie deklaracji papierowej, czy dokumentu elektronicznego – dodaje senator Jerzy Wcisła.

Biuro Parlamentarne Platformy Obywatelskiej mieści się w Elblągu przy Placu Słowiańskim 2 (Hotel Arbiter, I piętro pokój 123).

Osoby chcące wysłać zeznanie za 2016 rok drogą elektroniczną, powinny  posiadać informację na temat kwoty przychodu (ogółem) wykazanej w  zeznaniu za rok poprzedni, tj. w PIT za 2015 rok.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15381 

Print Friendly, PDF & Email