Biennale Form Drewnianych

Biennale Form Drewnianych
Fot. pixabay.com

Od dziś (poniedziałek 23.08.2021) aż do piątku w Elbląskiej Bażantarni będziemy mogli podziwiać jak powstają drewniane rzeźby, które ostatecznie będą gotowe na sobotni finał Biennale Form Drewnianych w trakcie Elbląskiego Święta Chleba.

Dzięki inicjatywie lokalnych leśników z Nadleśnictwa Elbląg i włodarzy naszego miasta, Elbląg wzbogaci się o 5 nowych rzeźb, które będą zdobić bażantarnię i czerwony szlak Kopernikowski, a jeśli projekt zakończy się sukcesem być może w kolejnych latach będą powstawały następne postacie.

Rzeźbiarze ze Stowarzyszenia Republika Rzeźbiarzy dostali nie łatwe zadanie stworzenia wybranych postaci z Elbląskich legend i opowieści. Po stworzeniu rzeźb i zaprezentowaniu ich podczas nadchodzącego Elbląskiego święta, rzeźby zostaną zainstalowane wzdłuż czerwonego szlaku Kopernikowskiego, a ich zadaniem będzie zachęcanie do odwiedzania i promocja Elbląga i okolicznych lasów.

Lokalizację rzeźb będzie można odkryć wędrując czerwonym szlakiem Kopernikowskim lub wyszukując je na aplikacji mobilnej „Kraina Buka” TUTAJ utworzonej przez Nadleśnictwo Elbląg i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

Zapraszamy do odwiedzania  rzeźbiarzy pracujących przy biurze Nadleśnictwa Elbląg w Bażantarni, w godzinach od 10 do 18 i dopingowanie ich pozytywną reakcją, na powstające działa.

Postępy prac będzie można śledzić także na profilu społecznościowym nadleśnictwa.

Print Friendly, PDF & Email