„Avatar. Istota wody” – filmowy fenomen powraca w formatach Cinema City

„Avatar. Istota wody” – filmowy fenomen powraca w formatach Cinema City
Fot. materiały prasowe

Odległa, magiczna planeta Pandora to miejsce, ku któremu zwrócona jest w ostatnich tygodniach cała uwaga fanów kina. 16 grudnia na ekranach kin pojawi się „Avatar. Istota wody” – kontynuacja największego filmowego przeboju wszechczasów. Rewolucja w kinie, jaką był „Avatar” Jamesa Camerona 13 lat temu, postawiła wysoko poprzeczkę drugiej części tej historii. Największe oczekiwania widzów dotyczą efektów wizualnych, z których słynie reżyser i które w 2009 roku wypromowały kino 3D. Cinema City pokazuje film „Avatar. Istota wody” we wszystkich swoich formatach, w tym przede wszystkim w IMAX, 4DX i ScreenX.

Pierwsza część „Avatara” pozostaje, jak dotąd, najbardziej kasowym filmem zrealizowanym po II Wojnie Światowej, z rekordowym dochodem 3 mld dolarów. Publiczność na całym świecie zachwyciła się wizją artystyczną, jakością i niezwykłymi rozwiązaniami technologicznymi, które zaoferował Cameron. Widzowie czekali aż 13 lat, aby zobaczyć, jak potoczy się historia miłosna na odległej planecie i jakie wizjonerskie rozwiązania ma do zaproponowania reżyser tym razem.

James Cameron stworzył drugą część filmu dla technologii IMAX 3D i prezentacja dzieła w tym właśnie formacie oddawać będzie w pełni wizję reżysera. Cinema City daje swoim widzom największy wybór – seanse pokazywane będą w formatach zarówno IMAX 3D i IMAX 3D HFR, jak i w 4DX 3D, 4DX 3D HFR, ScreenX 2D, VIP 2D i 3D, 2D, 3D, 3D z HFR. Szczególnie warte uwagi są seanse w IMAX i 4DX z technologią HFR (High Frame Rate), która umożliwia wyświetlenie 48 obrazów na sekundę, co daje czystszy i żywszy obraz, zwłaszcza w 3D. Dla porównania – standardowe filmy wyświetlają 24 obrazy na sekundę. Rewolucja w kinie 3D, jaką przyniósł „Avatar” w 2009 roku ma szansę się powtórzyć właśnie dzięki rozwojowi technologii kinowej przez ostanie 13 lat.

Akcja filmu rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Na tle zjawiskowej fauny i flory odległej planety pokazana jest historia rodziny Jake’a i Neytiri, ich starania, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom. Pandorę znów atakują przedstawiciele homo sapiens, niosąc ze sobą wojnę i zagładę. Bohaterowie zmuszeni są do ucieczki i szukania ocalenia u innych plemion zamieszkujących planetę. W filmie zobaczymy znanych z poprzedniej części aktorów: Zoe Saldañę, Sama Worthingtona, Sigourney Weaver i Stephena Langa.

Bilety na seanse we wszystkich formatach dostępne są na www.cinema-city.pl/filmy/avatar-istota-wody.

Print Friendly, PDF & Email