A. Pietrzyk o książkach: Camilla Läckberg „Złota klatka”

A. Pietrzyk o książkach: Camilla Läckberg „Złota klatka”
Fot. materiały dystrybutora/pixabay.com

Królowa szwedzkiego kryminału Camilla Läckberg rozpoczęła kolejną serię powieściową. „Złota klatka” to pierwsza część cyklu, którego główną bohaterką jest Faye, dobra matka i doskonała żona, a przede wszystkim kobieta z przeszłością, która zawsze osiąga postawiony sobie cel.

Tym razem szwedzka autorka zaproponowała czytelnikom thriller i dobrze się sprawdziła w tym gatunku. Nie ma tutaj kolejnego naiwnego śledztwa, które tak często pojawiały się w kryminalnym cyklu z Fjällbacki. W zamian otrzymujemy obraz szwedzkiej zamożnej rodziny, w której każdy pełni przypisaną mu rolę. Mąż robi karierę i zarabia pieniądze, żona ma pięknie wyglądać i zająć się dzieckiem oraz domem.

Faye stara się, aby utrzymać ten model idealnej rodziny. Gotowa jest przymknąć oko na niejedno niewłaściwe zachowanie męża, ale do pewnego momentu, bo są rzeczy, których nie da się wybaczyć, są też takie, które domagają się zemsty.

„Złota klatka” to dobry początek nowej serii, powieść trzyma w napięciu i budzi niepokój. A główna bohaterka Faye może stać się ulubienicą wielu czytelniczek, bo jak tu nie pałać sympatią do kobiety, która daje srogą nauczkę zarozumiałemu i bogatemu facetowi. Polecam.

Audiobook: Camilla Läckberg, „Złota klatka”, tłumaczenie Inga Sawicka, Czarna Owca, czyta Joanna Jeżewska, czas nagrania: 10 godzin 16 minut.

Print Friendly, PDF & Email