Zeznania podatkowe za 2020 rok już w e-Urzędzie Skarbowym

Zeznania podatkowe za 2020 rok już w e-Urzędzie Skarbowym
Fot. Mateusz Misztal

15 lutego br. Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła podatnikom ich zeznania roczne przygotowane na podstawie posiadanych danych.

Z usługi Twój e-PIT mogą skorzystać osoby rozliczające się na formularzach:  PIT-28, PIT-36, PIT- 37 i PIT- 38. Dzięki tej usłudze nie ma potrzeby wypełniania wniosków czy składania deklaracji, aby rozliczyć swój podatek.

Zeznanie za 2020 rok będzie czekać na podatnika od 15 lutego 2021 r. w usłudze Twój e-PIT, dostępnej po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego na stronie podatki.gov.pl.

Sposoby logowania:

  • przez login.gov.pl to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną (będziesz mieć dostęp do wszystkich usług e-Urzędu Skarbowego i swoich danych.);
  • danymi podatkowymi (PESEL lub NIP i kwota przychodów) (będziesz mieć dostęp do swoich danych i usługi Twój e-PIT. Pozostałe usługi e-Urzędu Skarbowego będą niedostępne.).

Należy przygotować:

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia);
  • kwotę przychodu z rozliczenia za 2019 r.;
  • kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2020 r. (np. z PIT-11 od twojego pracodawcy),
  • logowanie należy potwierdić kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2019 r.

Ważne!

Jeżeli kwota nadpłaty/podatku do zapłaty wynosi „0″ (zero) – należy zalogować się przez login.gov.pl

Po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego należy wybrać Twój e-PIT.

Podatniku!

Przed udaniem się do urzędu skarbowego pamiętaj o tym aby wcześniej umówić wizytę. Urzędy zachęcają do rezerwacji wizyty poprzez stronę www.podatki.gov.pl lub telefonicznie.

Zanim zdecydujesz się na odbiór zwrotu podatku w kasie pamiętaj, że od 1 stycznia 2021 r. obsługa kasowa w US została zniesiona. Wypełniając zeznanie roczne zastanów się nad sposobem odbioru nadpłaty podatku, która może zostać zwrócona na rachunek bankowy, przesłana przekazem pocztowym (z dodatkową opłatą 8 zł) bądź zwrócona w kasie tylko w wybranych urzędach pocztowych.

Jeżeli będziesz musiał wpłacić podatek to miej na uwadze, że od 1 stycznia 2020 r. do wpłat podatków PIT, CIT i VAT służy Indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy).

Twój e-PIT to przede wszystkim bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność czasu.

Print Friendly, PDF & Email