„Żarcik a propos” - recital Joanny Trzepiecińskiej w bibliotece

„Żarcik a propos” - recital Joanny Trzepiecińskiej w bibliotece

W czwartek 16 sierpnia o godz. 18.00 Biblioteka Elbląska zaprasza na kolejny koncert w ramach Coolturalnej Starówki. Tym razem Joanna Trzepiecińska, przy akompaniamencie Bogdana Hołowni zaśpiewa piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Wejściówki na koncert można odbierać od 1 sierpnia w Bibliotece Muzycznej Gotycka.pl.

Joanna Trzepiecińska to znana aktorka filmowa i teatralna. Swoją karierę rozpoczęła pod koniec lat osiemdziesiątych. Jest laureatką m.in. Złotej Kaczki, nagrody przyznawanej przez czytelników magazynu „Film”. Podczas występów towarzyszy jej znany na całym świecie polski pianista jazzowy – Bogdan Hołownia.

Wspólne występy legendy teatru i jazzu to nie lada gratka dla miłośników teatru, dobrej muzyki, a także wielbicieli repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Podczas koncertu Joanna Trzepiecińska czaruje widzów swoim pięknym głosem i grą aktorską, a  Bogdan Hołownia bawi publiczność opowiadanymi przez siebie anegdotami. Pianista jest bowiem znawcą twórczości Kabaretu Starszych Panów – wydał nawet książkę z autorskimi opracowaniami ich repertuaru pt. „Starsi Panowie Dwaj. Piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory”.

Koncerty w ramach Coolturalnej Starówki  organizowane są przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oddział w Elblągu i Bibliotekę Muzyczną Gotycka.pl z projektu pt.
„Muzyczna feeria w Gotyckiej.pl”, dofinansowanego przez Urząd Miejski w Elblągu.
  Biblioteka Elbląska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8293

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.