Wystawa Dwa Światy w Światowidzie

Wystawa Dwa Światy w Światowidzie
Fot. nadesłane

„Dwa Światy” to tytuł wystawy Tatyany Popovichenko i Ewy Pisarskiej, którą będzie można zobaczyć w drugiej połowie stycznia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Dwie artystki zapisują w swoich pracach otaczającą rzeczywistość, jednak każda na własny sposób. Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 15 stycznia o godz. 17.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.

Ewa Pisarska z Bartoszyc i Tatiana Popovichenko z Odessy, dwie artystki, które różni kultura, odległość, styl życia, a łączy twórcza pasja i chęć podążania w jej kierunku. Autorki wystawy po raz pierwszy spotkały się w Odessie, na jednym z plenerów malarskich w 2009 r., wspólny język sztuki sprawił, że był to początek wzajemnych inspiracji.

Tatyana Popovichenko, artystka z Odessy nad Morzem Czarnym na Ukrainie. Jest absolwentką wydziału malarstwa i pedagogiki szkoły artystycznej im. M.B Grekova w Odessie i członkiem Związku Artystów Ukrainy. Uczestniczy w ukraińskich i międzynarodowych plenerach artystycznych. Od 1981 r. bierze udział w wystawach zbiorowych, a z czasem organizuje również wystawy indywidualne. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych na terenie Europy. Podróżuje mało turystycznymi trasami i czerpie garściami inspirację z odwiedzanych wsi, miasteczek, miast. Fascynację małomiasteczkowym klimatem przekłada na swoją twórczość, popełniając kolejne obrazy i grafiki portretujące domy i kamienice. Tatyana wielokrotnie wracała do Polski, by tworzyć m.in. w ramach międzynarodowych plenerów malarskich.

Ewa Pisarska urodziła się w Bartoszycach. W twórczości inspirują ją ludzie i otoczenie. Jej prace malarskie charakteryzuje pełna paleta koloru i delikatność. Od 2007 r. uczestniczy w plenerach artystycznych na terenie całej Polski oraz za granicą. Jej prace prezentowane były m.in. na licznych wystawach poplenerowych oraz na Międzynarodowych Festiwalach Sztuki organizacji AthensArt (Wiedeń, Grecja Ukraina) oraz w Rosji w Galerii „ArtLawka”. Otrzymała prestiżową nagrodę w konkursie fotograficznym organizowanym przez AXA Direct Polska i Martynę Wojciechowską, Redaktora Naczelnego National Geografic. Aktywnie zajmuje się upowszechnianiem kultury na terenie Bartoszyc. Zawodowo zajmuje się reklamą i fotografią. Obecnie działa jako freelancer i jest studentką pedagogiki. Angażuje się społecznie działając na rzecz kilku stowarzyszeń w Bartoszycach.

Wystawa dostępna do 15.03.2019 r.

Print Friendly, PDF & Email