Uwaga na oszustów

Uwaga na oszustów
Fot. Adminstrator

Stworzenie intratnej ”okazji” a w konsekwencji oszukanie ofiary i zabranie pieniędzy – tak działają oszuści. Kodeks Karny za takie działanie przewiduje dla sprawcy karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności, nie wszystkich ona jednak odstrasza.

Dwa dni temu policjanci odnotowali zdarzenie, podczas którego z mieszkania sprawcy zabrali kwotę 8 tysięcy złotych. Scenariusz był podobny jak podczas innych tego typu oszustw. Nieznajome osoby pod pozorem pozostawienia bagażu oraz pożyczki pieniędzy, wykorzystały łatwowierność i nieuwagę ofiar. Z mieszkania zginęła kwota 8 tys. złotych.

Policjanci ostrzegają przed zawieraniem ”okazjonalnych” transakcji z osobami nieznajomymi. Przestrzegają, także przed wpuszczaniem takich osób do mieszkania. Zazwyczaj nieostrożność w tego typu sytuacjach kończy się dużymi stratami finansowymi. Nie korzystajmy z ”okazji” do pokątnej wymiany waluty, zakupu złota lub chwilowych pożyczek na duży procent. Przyniesie to bowiem więcej strat niż zysku. Obca waluta, okaże się zwitkiem pociętych gazet, złoto – tombakiem, a po pożyczonych pieniądzach oraz ”procencie za pożyczkę” nie zostanie nawet ślad.  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5715

Print Friendly, PDF & Email