Tramwaje linii nr 2, 4 i 5 wracają na swoje stałe trasy

Tramwaje linii nr 2, 4 i 5 wracają na swoje stałe trasy
Fot. Adminstrator

W związku z zaplanowanym na 29 października oddaniem do użytku przebudowanych torowisk w ul. Królewieckiej, Browarnej i Obrońców Pokoju tramwaje linii nr 2, 4 i 5 wracają na swoje stałe trasy. Autobusowa komunikacja zastępcza – linie T1, T2 i Z – od 29 października zostanie zlikwidowana.

Ze względu na równoczesne rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy ul. Browarnej, tj. wyłączenie z ruchu torowiska od zajezdni tramwajowej do skrzyżowania Królewiecka – Robotnicza, od 29 października, tramwaje linii nr 1 będą kursowały po skróconej trasie: zajezdnia Tramwajów Elbląskich – pętla Ogólna, a funkcjonowanie linii nr 3 zostanie zawieszone do czasu zakończenia robót.

W zastępstwie, tramwaje linii nr 5 będą kursowały z większą częstotliwością, także w soboty i niedziele. Rozkłady jazdy dla linii tramwajowych, zostaną umieszczone na stronie internetowej ZKM w Elblągu, a także na przystankach, najpóźniej  28 października.

Uwaga – na przystankach na trasie zajezdnia TE – ul. Płk Dąbka, pojawią się dodatkowe rozkłady jazdy, tylko z kursami wjazdowymi i zjazdowymi z pętli Ogólna.

  Monika Borzdyńska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 10035

Print Friendly, PDF & Email