Sport: Weź udział w Toruńskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych

Sport: Weź udział w Toruńskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych

Wioślarstwo halowe, tenis stołowy, piłka nożna, pływanie, bilard – to tylko część konkurencji, w których zmierzą się niepełnosprawni sportowcy podczas kolejnej edycji Toruńskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbędzie się w maju, aktualnie trwają zapisy.

– Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych jest kolejnym krokiem do celu, tj. stworzenia warunków do uprawiania sportu przez niepełnosprawnych i to zarówno na szczeblu amatorskim,  jak i zawodowym.  Chcemy przeciwdziałać w obszarze wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych poprzez sport, który łączy ludzi; nie zaś traktowania tematu niepełnosprawności jako temat tabu – zapewniają organizatorzy, przekonując jednocześnie, że Toruń może być stolicą paraolimpiad w kraju.

Organizowane przez Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu wydarzenie, które w tym roku odbędzie się po raz siódmy , zaplanowane jest na 19 maja. Sportowym rozgrywkom, obejmującym 17 dyscyplin, towarzyszyć będzie koncert wokalistki Sary Pach przy Przystani Sportów Wodnych (Błonia Nadwiślańskie).

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie organizatora. http://niepelnosprawnitorun.com.pl

Źródła i fot.: kujawsko–pomorskie.pl, niepełnosprawnitorun.com.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17934 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.