Sport: W Piastowie grali w siatkówkę

Sport: W Piastowie grali w siatkówkę
Fot. Adminstrator

W miniony weekend (16–18 czerwca) w Piastowie koło Elbląga odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Plażowej Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez IKS „Atak”.

W zawodach wzięły udział drużyny ze Szczecina, Wrocławia, Zielonej Góry, Łodzi, Kaźmierza i Elbląga. Zawodnicy rywalizowali na siatce zarówno na stojąco jak i na siedząco. Do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów męskich z czego: 5 rywalizowało na stojąco a 7 na siedząco. W Piastowie nie zabrakło również drużyn żeńskich (3 drużyny), które to rywalizowały tylko w siatkówce plażowej na siedząco.

W plażówkę na stojąco mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Najlepszym zespołem okazał się zespół ATAK –u , który obronił tytuł Mistrzów Polski zdobyty rok temu, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się zespoły z woj. lubuskiego Start Zielona Góra I i Start Zielona Góra II.

W siatkówce na siedząco drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej, grali: KS Indra I, Łódź, Atak I. W grupie B z kolei: Start Wrocław, Szczecin, KS Indra II, Atak II.

Po zaciętych walkach złoto trafiło do Wrocław, srebro – do Kaźmierza zespół KS Indra I, brąz do Elbląga – Atak I . Wśród Pań najlepsze okazały się zawodniczki reprezentujące Atak 1, pokonując Atak 2 i Wrocław.

Drugiego dnia zawodów rozegrano turniej Open, w którym to wystartowało 14 par. Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim (do dwóch przegranych meczów). Walka pomiędzy poszczególnymi zespołami była bardzo zacięta i widowiskowa. Najlepszą parą turnieju okazali się: Mariusz Wojdak i Maciej Wołosz, do młodych siatkarzy Ataku Dawida Woźnego i Mikołaja Lange trafiło srebro, zaś na trzecim miejscu uplasowała się para mieszana Iwona Stępień i Adam Stępień. 

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15993 

Print Friendly, PDF & Email