Sport: Chcą zwyciężać, więc walczą

Sport: Chcą zwyciężać, więc walczą
Fot. Adminstrator

W połowie kwietnia w Elblągu odbył się I Regionalny Turniej Judo Olimpiad Specjalnych, w którym wzięło udział 23 zawodników. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki.

Zawodnicy , którzy walczyli na matach o miano najlepszego wywodzili się z klubu Ośrodka Sportowego „ONI w ATAKu”, działającego przy Integracyjnym Klubie Sportowym ”ATAK’ oraz Klubu OS ”Zefirek”, który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno– Wychowawczym nr 2.

Turniej odbył się w przyjaznej i sportowej atmosferze zgodnie z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych, a uroczystego otwarcia i zamknięcia dokonała Róża Banasik – Zarańska – Członek Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska i Komisji Sportowej OSP.

Zawodnicy zostali podzieleni na 7 grup startowych według wagi, poziomu umiejętności, stopnia zaawansowania i grupy sprawnościowej zgodnej z zasadami Międzynarodowej Organizacji Judo –IJF. Wszyscy judocy byli dzielni w swym wysiłku w myśl złożonej przysięgi, którą wypowiedzieli wspólnie podczas ceremonii otwarcia: ” Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

W poszczególnych grupach nagrodzono:

Grupa I – Anię Rybicką, Marię Mierzwińską oraz Weronikę Fercho.

Grupa II – Michała Bryl, Michała Werońskiego

Grupa III – Jakuba Dmochowskiego, Adama Wiśniewskiego, Marcina Liszcz, Mateusza Kozłowskiego

Grupa IV – Kamila Grdeń, Agnieszkę Strąk, Marka Chrust

Grupa V – Mateusza Bieleckiego, Mirosława Kostkę, Konrada Szumskiego, Sebastiana Szydlik

Grupa VI – Michała Paszkowskiego, Dastina Kulik, Michała Warno

Grupa VII – Mateusza Paszkowskiego, Norberta Jaworskiego i Roberta Jaworskiego.

Organizatorzy turnieju szczególne słowa podziękowania chcieliby skierować w stronę Wojtka Janika, który zapoczątkował judo osób niepełnosprawnych intelektualnie w Polsce i przez wiele lat był trenerem elbląskich judoków.

– Dziękujemy za przekazanie swojej wiedzy i pasji,a także za to, że przez wiele lat zabiegał pan o to, by judo jako dyscyplina sportowa znalazło się w strukturach Olimpiad Specjalnych. Dzięki podjęciu tych prób, nazi judocy mogą dzisiaj cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w turniejach Olimpiad Specjalnych – podsumowują organizatorzy elbląskiego turnieju.

  Oprac. RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 13833

Print Friendly, PDF & Email