Społeczeństwo: Wózek inwalidzki zamiast roweru publicznego?

Społeczeństwo: Wózek inwalidzki zamiast roweru publicznego?

W wielu miastach coraz bardziej popularne stają się rowery publiczne. Mieszkańcy za niewielką opłatą mogą wybrać bardziej ekologiczną formę transportu, która pomaga zadbać o formę i zdrowie. Warszawa rozszerzyła ofertę wypożyczalni o wózki inwalidzkie.

Informacja pojawiła się na profilu Avalon Extreme na Youtube. To projekt Fundacji AVALON, którego zadaniem jest promocja sportów ekstremalnych osób niepełnosprawnych i organizacja zajęć sportowych. Udostępniony film pokazuje zmagania ludzi, którzy wypożyczyli wózek inwalidzki i za jego pomocą poruszają się w przestrzeni miejskiej.

Niestety, okazuje się, że rozszerzenie oferty wypożyczalni rowerów publicznych o wózki inwalidzkie to tylko prima aprilisowy żart. Szkoda. Taka możliwość nie tylko ułatwiłaby życie osób niepełnosprawnych ruchowo, ale też przyniosłaby zmianę świadomości społecznej. Ludzie, którzy wypożyczyliby wózek inwalidzki, mogliby na własnej skórze doświadczyć trudności, z którymi na co dzień mierzą się niepełnosprawni.

https://www.youtube.com/watch?v=yQ3MM4NcBjc

  Monika Szałas Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15633 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.