Społeczeństwo: Krew zawsze w cenie

Społeczeństwo: Krew zawsze w cenie

Tradycyjnie już w wakacje rośnie zapotrzebowanie na życiodajny płyn. Zachęcamy do odwiedzania Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Większa liczba wypadków oraz częściej wyjeżdżający na wypoczynek stali krwiodawcy – to najważniejsze przyczyny corocznych apeli. Nie inaczej jest w tym roku. Dlatego warto odwiedzić Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Malborskiej 2 w Olsztynie. Placówka działa od poniedziałku do piątku między 7:00 a 13:30 oraz w soboty od 7:00 do 13:00.

– Dodatkowo są organizowane wyjazdy mobilnego punktu poboru krwi – przypomina Miłosz Dąbrowski z RCKiK w Olsztynie. – Harmonogram ekip dostępny jest na naszej stronie www.rckikol.pl.

Przed oddaniem krwi należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Nie można spożywać napojów alkoholowych dzień przed oraz w dniu oddania krwi, pół godziny przed i po oddaniu krwi palić, należy odpowiednio nawodnić organizm.

  olsztyn.eu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18463