Społeczeństwo: „Biała sobota” w ZUS dla lekarzy

Społeczeństwo: „Biała sobota” w ZUS dla lekarzy

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu oraz Inspektorat w Iławie, Ostródzie oraz Biuro Terenowe w Braniewie serdecznie zapraszają lekarzy na „Białą Sobotę”.

19 maja, ZUS będzie otwarty dla przedstawicieli środowiska medycznego. Będę to indywidualne konsultacje związane z wystawianiem elektronicznych zwolnień lekarskich. Odbędą się w każdej placówce ZUS.

W godzinach 9.00–13.00 lekarze będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących e–zwolnień. Każdy lekarz uzyska kompleksową pomoc w wystawianiu elektronicznych zwolnień lekarskich. Będziemy również zakładać profile na Platformie Usług Elektronicznych. Lekarze otrzymają pomoc w uzyskaniu darmowego certyfikatu, który jest niezbędny przy podpisywaniu e–ZLA. Pokażemy, jak prawidłowo wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie oraz jak je anulować w przypadku popełnienia błędu. Nasi doradcy przedstawią korzyści z wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy w postaci e–ZLA.

Każdy lekarz, który chciałby otrzymać darmowy certyfikat, powinien przynieść za sobą pendrive lub laptopa z dostępem do internetu. Do otrzymania certyfikatu, niezbędny będzie również dowód osobisty.

Przypomnijmy, że elektroniczne zwolnienia lekarskie w tym roku staną się jedyną formą wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy. W województwie warmińsko–mazurskim ponad 30% stanowią e–ZLA, i jest ich z każdym miesiącem coraz więcej.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych lekarzy do odwiedzenia nas 19 maja i skorzystania z pomocy naszych doradców. W tym dniu ZUS będzie otwarty specjalnie dla Was.

  Anna Ilukiewicz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18125