Senior: 94– latka guru fitness dla osób starszych

Senior: 94– latka guru fitness dla osób starszych

Australijka Edna Shepherd mająca już 94 wiosny prowadzi nad wyraz aktywny tryb życia. Kobieta która doczekała się już prawnucząt przyznaje, że spędzanie czasu „na sportowo” to jej nowy nałóg, który służy jej zdrowiu. Jest stałą bywalczynią siłowni i klubów fitness, bo jak sama przyznaje życie kanapowca jest nie dla niej.

Dojrzała sportsmenka zaledwie jeden dzień w tygodniu przeznacza na odpoczynek. Jednak nawet czas regeneracji i relaksu nie wygląda jak typowe odpoczywanie seniora z pilotem w ręku przed telewizorem. Edna bowiem w tym czasie uczy się tańca towarzyskiego i sunie na parkiecie niczym łania.

Jej wysiłek włożony w utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i stanu zdrowia został zauważony i doceniony przez lokalne władze. Edna Shepherd otrzymała nawet nagrodę od Rady Miejskiej. Burmistrz miejscowości Hume przyznał, że postawa kobiety jest dla wszystkich mieszkańców wielką inspiracją. Przykład 94–letniej Shepherd udowadnia, że wiek nie stanowi żadnej bariery w prowadzeniu aktywnego trybu życia. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=feixpTuf2kA

 

 

źródło fitness.wp.pl

  AK Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15199 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.