Region: Maj pełen atrakcji

Region: Maj pełen atrakcji

Choć właściwa majówka już za nami, w województwie kujawsko–pomorskim wolny czas spędzony w ciekawy sposób dopiero się zaczyna. 5 maja wystartowała „Majówka z kulturą i sztuką” – szereg wydarzeń (nie tylko) kulturalnych, w których mogą wziąć udział osoby z niepełnosprawnościami.

Spotkania autorskie z poetami i pisarzami, koncerty, imprezy integracyjne, warsztaty w ramach wystaw archeologicznych, zajęcia rękodzielnicze, wirtualne wędrówki po regionie, spektakle teatralne – maj w województwie kujawsko–pomorskim zapowiada się bogato.

– Kulturalna majówka niepełnosprawnych ma w Kujawsko–Pomorskiem ośmioletnią już tradycję. Od początku cieszyła się zainteresowaniem, co upewnia nas w przekonaniu, że pomysł jest potrzebny i trafiony – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki. – Przy okazji warto zrobić doroczny przegląd tych wszystkich rozwiązań i urządzeń, które niwelują bariery w dostępności osób niepełnosprawnych do przybytków kultury i sztuki – dodaje.

Harmonogram wydarzeń, szczegółowe informacje na temat poszczególnych atrakcji, a także dane kontaktowe do instytucji, które je organizują, można znaleźć TUTAJ.

Źródło i fot. kujawsko–pomorskie.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18083