Powiadom ZUS o dochodach

Powiadom ZUS o dochodach

Przypominamy, że wszyscy emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli wieku emerytalnego, dorabiający do swoich świadczeń, muszą do końca lutego przekazać do ZUS informacje o swoich przychodach w 2006 roku.

Na wypłacane przez ZUS świadczenia wpływa wysokość dodatkowych dochodów. W przypadku, gdy w 2006 r. przychody rencisty lub emeryta przekroczyły 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (20 732,70 zł rocznie), jego świadczenia zostaną zmniejszone, natomiast gdy przekroczą 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia (38 503,40 zł rocznie), wypłata świadczenia będzie zawieszona.

W tym przypadku brany jest pod uwagę m.in.: przychód z pracy nakładczej, ze stosunku do pracy, umowy agencyjnej, pracy na podstawie umowy – zlecenia lub też prowadzenia działalności gospodarczej.

Nawet jeśli przepisy przewidują zwolnienie z obowiązku odprowadzania składek od przychodu, należy powiadomić o nim ZUS.  TM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1469

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.