Poniedziałek – sypią się medale

W przedostatni dzień igrzysk nasza reprezentacja zdobyła 8 medali. Wczorajsze źródła „metalowych kółek” dla polskiej ekipy to dyscypliny, w których odnosiliśmy już sukcesy. Wśród nich po raz pierwszy pojawiły się medale w konkurencjach drużynowych.

Kolejny raz odnieśliśmy tryumf w pchnięciu kulą. Tym razem medal z najcenniejszego kruszca w tej dyscyplinie zdobył Paweł Piotrowski. O stopień niżej na podium, ze srebrnym medalem, znalazł się Janusz Rokicki.
W konkurencji drużynowej tenisa stołowego Polki na czele z Natalią Partyką wywalczyły srebro. W drużynie ze złotą medalistką konkurencji indywidualnej ping ponga wystąpiły Mirosława Turowska, Małgorzata Grzelak, Krystyna Jagodzińska. Ekipa mężczyzn również stanęła na wysokości zadania. Srebro w tenisie stołowym drużynowo wywalczyli: Adam Jurasz, Mirosław Kowalski, Rafał Lis i Marcin Skrzyniecki.
Tradycyjnie nie zabrakło medali w pływaniu. Stylem grzbietowym na 50 metrów Mirosław Piesiak dopłynął na drugim miejscu, co dało mu srebrny medal. Kolejny brązowy krążek zawdzięczamy polskiej sztafecie pływackiej. Mateusz Michalski, Krzysztof Paterka, Kamil Drągowski i Piotr Pijanowski przepłynęli po 100 metrów stylem zmiennym z trzecim czasem.
Kolejny srebrny medal zawdzięczamy Annie Szymul. Tym razem polska lekkoatletka jako druga przebiegła dystans 200 metrów.
W rzucie oszczepem brązowy krążek do bogatego konta medalowego Polski dorzucił Jacek Przebierała.

Poniedziałkowe medale naszych sportowców pozwoliły nam podskoczyć o jedno oczko wyżej w klasyfikacji państw. Obecnie Polska z 54 medalami (10-25-19) zajmuje 16. lokatę. Pierwsza trójka na dzień dzisiejszy to: Chiny – 141; Wielka Brytania – 93; USA – 88.