Pomocna technika: Google pomaga niepełnosprawnym

Pomocna technika: Google pomaga niepełnosprawnym

Wielu z nas bierze za pewnik proste rzeczy, takie jak przechodzenie przez drzwi, wchodzenie po schodach  lub wygodne siedzenie przy stoliku w restauracji. Ale dla dziesiątek milionów ludzi na całym świecie te rzeczy nie są oczywiste. Wychodząc temu naprzeciw, Google Mapy zaczęło oznaczać miejsca przyjazne dla osób poruszających się na wózkach. Usługa została w tym roku wzbogacona o możliwość dodawania informacji na temat dostępnych miejsc dla osób niepełnosprawnych przez użytkowników serwisu.

Jeśli chcesz szybko udostępnić informacje o dostępie do miejsca lub szybko dodać informacje o wielu miejscach, po prostu otwórz Mapy Google na urządzeniu z Androidem, otwórz menu główne, a następnie wybierz „Twój wkład”. Wybierz „Odszukaj brakujące informacje” i posortuj według „Dostępność”, aby znaleźć miejsca dookoła Ciebie, w których brakuje tego rodzaju informacji, dzięki czemu możesz zacząć je wypełniać. Możesz także sortować według różnych kategorii, jeśli masz inne informacje do dodania.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy miejsce, które zamierzasz odwiedzić, ma jedną z funkcji ułatwień dostępu, po prostu znajdź to miejsce w Mapach Google (na komputerze, telefonie komórkowym) lub w sieci wyszukiwania (na telefonie komórkowym), otwórz wpis o firmie, dotknij dwuliniowego opisu, a następnie przewiń w dół do sekcji ułatwień dostępu. Jeśli wiemy, że w miejscu brakuje funkcji, obok niego zobaczysz brak symbolu. Stąd możesz też dodać swoją dostępność i inną lokalną wiedzę, dotykając „Wiesz, jakie funkcje ma to miejsce?”.

Atrybuty dostępności, które możesz wybierać, obejmują: wejścia dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, windy przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, miejsca dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz parking przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki pomocy użytkowników udało się dodać informacje o dostępności do niemal 7 milionów miejsc na całym świecie. Dzieląc się swoją lokalną wiedzą, pomagasz jeszcze bardziej zbliżyć się do umożliwienia wszystkim i wszędzie łatwego odkrywania i odkrywania miejsc, które najlepiej odpowiadają ich indywidualnym potrzebom.

Źródło: blog.google

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17170 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.