Olsztyn: Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów

Olsztyn: Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów

Rusza kolejna edycja szczepień przeciwko grypie finansowanych przez samorząd Olsztyna. Z takiej możliwości mogą skorzystać mieszkańcy, którzy ukończyli 70. rok życia.

Jest jedną z najgroźniejszych chorób dla osób starszych. Najczęstsze powikłania z nią związane dotyczą układu oddechowego, m.in. zapalenie płuc, krtani, oskrzeli. Jak przekonują lekarze, najskuteczniejszą metodą zminimalizowania zachorowania, jest szczepienie.

– Olsztyn kolejny raz wesprze co najmniej 70–letnich mieszkańców i sfinansuje szczepienia – informuje dyrektor Wydział Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych, Monika Michniewicz. – Łącznie skorzystać z programu będzie mogło 1250 osób. Szczepić się będzie można od 10 października.

W tej chwili umowa na pierwszych pół tysiąca szczepień została zawarta z Poradnią Medycyny Rodzinnej Konsylium przy ul. Wyzwolenia 26/27. Na oferty dotyczące kolejnych czekamy do 28 września. O tym, gdzie jeszcze będzie można się zaszczepić, ma być wiadomo na początku października.

W poprzednim roku z budżetu miasta sfinansowanych zostało tysiąc szczepionek przeciwko grypie, z których skorzystali olsztyńscy seniorzy.

Źródło: olsztyn.eu

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18907