Niedziela z książką: Marta Guzowska ”Głowa Niobe”

Niedziela z książką: Marta Guzowska ”Głowa Niobe”

„Głowa Niobe” Marty Guzowskiej to dobra lektura dla tych czytelników, którzy gustują w kryminałach dziejących się w jednym miejscu i prezentujących zamknięte grono podejrzanych.

Autorka w stu procentach realizuje klasyczną formę powieści kryminalnej, umieszczając fabułę w zabytkowym pałacu w Nieborowie, który na trzy dni zostaje odcięty od świata przez śnieżycę. W pałacu przebywają naukowcy biorący udział w międzynarodowej konferencji. Już pierwszej nocy okazuje się, że jest wśród nich morderca. Jego ofiarą staje się artystka fotografująca dzieła sztuki. Zabójca odciął jej głowę i przytwierdził do jednej z rzeźb. Kto jest sprawcą? Na to pytanie próbuje znaleźć odpowiedź znany z „Ofiary Polikseny” antropolog Mario Ybl.

„Głowa Niobe” Guzowskiej nie trzyma w napięciu, ale zawiera logicznie nakreśloną zagadkę, a to w kryminałach bardzo ważne. Polecam.

Audiobook: Marta Guzowska, „Głowa Niobe”, Biblioteka Akustyczna, 2015, czyta Roch Siemianowski, czas nagrania 11 godz. 40 min.

Fot.: Facebook

  Agnieszka Pietrzyk Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17005 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.