Gala talentów w Młodzieżowym Domu Kultury

Gala talentów w Młodzieżowym Domu Kultury

We wtorek, 17 czerwca o godz. 18.00, w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się koncert galowy, kończący i podsumowujący pracę młodych artystów, uczęszczających na zajęcia w roku szkolnym 2007/2008. Przedstawili to, co lubią i dla tych, których lubią, bo licznie dopisała rodzina i przyjaciele wychowanków MDK. Wystąpili ci najmłodsi i trochę starsi, ci stremowani, i ci „na luzie”, ci, którzy ze sceną są już bardzo obyci i debiutanci, dla których wczorajsze wydarzenie zyskało tym większą rangę.
Swoje talenty zaprezentowali gitarzyści z sekcji Gitary Klasycznej Grzegorza Holeniewskiego i Rafała Wawrzyka, Zespół Muzyki Dawnej, prowadzony przez Ryszarda Skotnickiego i Marcina Skotnickiego. Wystąpiły zespoły muzyczne, w tym również zespół młodzieży niepełnosprawnej „Nietutejsi”, których przygotował Szymon Zuehlke, uczestnicy zapoznali się również z repertuarem „Szalonych Małolatów”  i „Na cztery czwarte”, którzy szkolą się pod okiem Katarzyny Panicz. Zespół teatralny, prowadzony przez Wojciecha Karpińskiego wystąpił ze sztuką „Dobre serce”, wyreżyserowaną przez prowadzącego sekcję. Podczas koncertu zostały wręczone dyplomy i nagrody Agacie Orzechowskiej i Mai Tomaszewskiej – laureatkom  Międzynarodowego Konkursu Twórczości Dziecięcej ”Ekologia duszy”. Dziewczynki uczęszczają do Pracowni Plastycznej Piotra Romanowskiego.

Wszyscy wykonawcy pokazali coś innego, oryginalnego, swojego. Jedno jest pewne – wczorajszego wieczoru w MDK było bardzo słonecznie, bardzo gorąco, i to nie tylko za sprawą pogody.

Wszyscy młodzi artyści zostali uhonorowani dyplomami uznania za szczególne osiągnięcia w kształtowaniu umiejętności muzycznych i reprezentowaniu MDK na terenie miasta i województwa.

Wczorajsza impreza była też doskonałą okazją, aby podziękować wszystkim tym, którzy wspierali finansowo, a także byli zaangażowani w życie artystyczne MDK. Również było za co dziękować rodzicom uroczych pociech.

Koncert, który skończył się przed godz. 21. był uroczystym zakończeniem zajęć w roku szkolnym 2007/2008. „Gwiazdy” rozpoczęły zasłużone wakacje, aby w nowym roku szkolnym, z nowymi siłami i pomysłami mogły rozwijać swoje talenty.  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 2491