Elbląskie Zielone pytanie - edycja kwietniowa

Elbląskie Zielone pytanie - edycja kwietniowa

Jak co miesiąc Urząd Miasta w Elblągu zachęca wszystkich do wzięcia udziału w konkursie Elbląskie Zielone Pytanie. Nasze pytania mają edukować i inspirować mieszkańców miasta do drobnych działań, zmiany nawyków na bardziej proekologiczne, dawać proste recepty, świeże pomysły, inspirować do myślenia – a wszystko to w odniesieniu do ważnych ekologicznych dni w roku.

Wczesna wiosna to czas, kiedy szczególnie oczekujemy barwnych akcentów w ogrodzie. Bez wątpienia kwitnące wierzby należą do tych roślin, które pozwalają nie tylko szybciej poczuć wiosenny klimat, ale także przenieść go do mieszkania, dzięki kwitnącym gałązkom. Wierzby są charakterystyczne dla polskiego krajobrazu. Wierzby na Żuławach porastają brzegi polnych dróg, rowów melioracyjnych i kanałów. Jedna wierzba potrafi „wypić” z gruntu kilkadziesiąt litrów wody w ciągu jednego dnia, więc drzewa te stanowią naturalne pompy wodne.

Pytanie na kwiecień brzmi: Co to są „bazie kotki”?

Organizatorzy proszą o nadsyłanie odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem, adresem i nr telefonu kontaktowego do 30 kwietnia 2019 r. (godz. 23:59) [decyduje data wpływu przesyłki/emaila do Urzędu]:

• Listownie na adres Departament Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg
(z dopiskiem: Elbląskie Zielone Pytanie – Kwiecień 2019)

• lub na adres e-mail: zielone.pytanie@umelblag.pl
(w tytule e-maila: Elbląskie Zielone Pytanie – Kwiecień 2019 – imię i nazwisko)

Wylosowanego zwycięzcę i prawidłową odpowiedź poznamy na początku maja. Zapraszamy do udziału w konkursie.

W ubiegłym miesiącu Zielone pytanie było następujące: W którym roku i jaką Międzynarodową Organizację powołano, ustanawiając obchody Dnia Morza? Z pośród nadesłanych odpowiedzi wylosowano zwycięzcę marcowej edycji – Pana Macieja, który udzielił prawidłowej odpowiedzi: 17 marca 1959 roku powołano Międzynarodową Organizację Morską, IMO (ang. International Maritime Organisation).

Ponadto w konkursie plastycznym pn. Elbląskie Zielone Pytanie Junior w marcu, którego tematem przewodnim było hasło „Mój Bałtyk”, wyróżniono następujące prace uczniów:

• w kategorii przedszkola/ośrodki szkolno-wychowawcze:

Zwycięzca: Oliwia Adamska, 7 lat- Przedszkole Nr 10

 

Wyróżnienie: Wojtek Olesik, 5 lat – Przedszkole Nr 15

 

Wyróżnienie: Karol Piałucha – SOSW nr 2

 

• w kategorii szkoły podstawowe/gimnazja

Zwycięzca: Paweł Małkowski, kl. I b, Szkoła Podstawowa Nr 6

 

Wyróżnienie: Amelia Ginter, kl. I b, Szkoła Podstawowa Nr 6

 

Wyróżnienie: Emna Dandani, kl. I b, Szkoła Podstawowa Nr 6

 

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w konkursie i nadsyłanie odpowiedzi. Upominki znajdują się do odbioru w Departamencie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu – pok. 242.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.