Elbląg: Wspólne sprzątanie Bażantarni

Elbląg: Wspólne sprzątanie Bażantarni

Złota polska jesień – doskonale wiemy co to znaczy. Bażantarnia jest takim miejscem w Elblągu, w którym uwidacznia się ona w sposób iście magiczny. Aby nic nie stanęło na przeszkodzie temu mistycznemu obrazkowi, chcemy tuż przed jej początkiem, bo 22.09 (sobota) posprzątać Bażantarnię z mieszkańcami Elbląga, a potem wspólnie spędzić czas przy ognisku z kiełbaskami. 

W dniach 21–23 września odbywa się akcja Sprzątania Świata, promowana co roku przez Fundację Nasza Ziemia. Tym razem, pod hasłem „Akcja Segregacja”. Chcemy, aby Elbląg też wziął w niej udział, poprzez zadbanie właśnie o czystość naszej pięknej Bażantarni. 

Rotary Club Elbląg Centrum, wraz z Nadleśnictwem Elbląg, Urzędem Miasta Elbląg, Zarządem Zieleni Miejskiej, Zakładem Utylizacji Odpadów oraz Elbląskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zapraszają na sprzątanie Lasu Bażantarnia – rozpoczęcie w sobotę 22 września o godzinę 10:00.

Na specjalnie przygotowanym stanowisku w namiocie na polanie będzie można pobrać worki i rękawiczki, aby ruszyć zbierać śmieci. ZUO przygotował ulotki informacyjne dla dzieci i dorosłych o tym, jak powinna wyglądać segregacja odpadów. 
Obecni na miejscu leśniczy będą przewodnikami po lesie dla grup sprzątających. 

Po około dwóch godzinach przewidzianych na sprzątanie zapraszamy do wiaty na polanie obok namiotu na ognisko z kiełbaskami, zwieńczające nasz wspólny wysiłek. Każdy, kto odda worek ze śmieciami, dostanie kupon na bezpłatną kiełbaskę do upieczenia przy ognisku. Serdecznie zapraszamy mieszkańców, w tym całe rodziny, aby w ramach sobotniego spaceru po Bażantarni przyłączyły się do naszej akcji. 

  Ilona Nowacka, Rotary Club Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18830