Elbląg: Weź udział w Biegu Nadziei

Elbląg: Weź udział w Biegu Nadziei
Fot. Adminstrator

Trwają zapisy na I Elbląski Bieg Nadziei, który odbędzie się 22 kwietnia. Zawody będą częścią charytatywnego pikniku na rzecz Hospicjum Elbląskiego.

– Celem imprezy jest pozyskanie środków na działalność statutową Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego, propagowanie idei hospicyjnej, zdrowego stylu życia i integracja mieszkańców Elbląga – informuje Anna Podhorodecka z Hospicjum Elbląskiego.

Hospicjum wraz ze Stowarzyszeniem Krzewienia Sportu EL Aktywni zaprasza wszystkich chętnych do Bażantarni 22 kwietnia na godz. 16, kiedy rozpocznie się piknik charytatywny z okazji 15. Żonkilowych Pól Nadziei. Jedną z jego atrakcji będzie I Elbląski Bieg Nadziei, który będzie prowadził ulicą Marymoncką, Piłsudskiego, płk. Dąbka, Nowowiejską, Górnośląską, Agrykola, Chrobrego i Sybiraków (dystans ok. 7 km). Start i meta na polanie w Bażantarni.

– Z uwagi, że bieg ma charakter charytatywny, a jego głównym celem jest zebranie środków na działalność statutową Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego, wpisowe wynosi nie mniej niż 30 zł od uczestnika biegu głównego. Przed rozpoczęciem biegu każdy z uczestników odbierze w biurze zawodów pamiątkową koszulkę techniczną, której wzór dostępny jest na stronie z zapisami. Każdy, kto zapisze się do 9 kwietnia i opłaci wpisowe, ma zagwarantowany rozmiar koszulki, który zamówi. Pozostałe osoby otrzymają koszulki w rozmiarach losowo wybranych – dodaje Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni. – Jest to bieg koleżeński, nie będzie prowadzony pomiar czasu ani żadne klasyfikacje. Odbędzie się również Mały Bieg Nadziei dla dzieci, w którym każde dziecko otrzyma słodki poczęstunek.

Start biegu przewidziano o godz. 17.15. Zapisy trwają na stronie elektronicznezapisy.pl, tam też można znaleźć regulamin zawodów.

Regulamin

Zapisy

  Anna Podhorodecka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17923 

Print Friendly, PDF & Email