Elbląg: W dziesięć dni dookoła świata

Elbląg: W dziesięć dni dookoła świata

W Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu, mimo zakończonego roku szkolnego, nadal rozbrzmiewa dziecięcy śmiech. To dzieci z organizowanej przez Ośrodek oraz Departament Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Elblągu półkolonii integracyjnej.

Przez dziesięć dni (27.06.2016 r. – 08.07.2016 r.) dzieci będą się bawić i odpoczywać. Program półkolonii letnich obfituje w różne ciekawe wydarzenia, tu nikt nie może się nudzić! Półkolonię rozpoczęło „Spotkanie na szczycie” – zabawa integracyjna, „Afrykańska przygoda” miała miejsce w Ogrodzie Zoologicznym w Gdańsku Oliwie, „Magią holenderskich kanałów” zachwycaliśmy się w Nowej Holandii, „Olimpiada” i „Eurowizja” odkrywały sportowe i artystyczne talenty małych uczestników. Byliśmy w Aniołowie, Krynicy Morskiej, czeka nas wycieczka do Kadyn. Korzystamy również z atrakcyjnych wydarzeń w mieście np. uczestniczyliśmy w koncercie „Muzyka dla ucha malucha”, byliśmy na lodach, pójdziemy do kina. A po południu, oprócz licznych zajęć rekreacyjno – sportowych na pięknych, zielonych terenach Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu, dzieci uczestniczą w zajęciach socjoterapeutycznych.

Ta podróż „W dziesięć dni dookoła świata” była wspaniałą okazją do stworzenia dzieciom warunków do ciekawego, aktywnego, bezpiecznego i zdrowego spędzania wolnego czasu, propagowania zdrowego stylu życia i rozmaitych form aktywnego wypoczynku, promowania działań na rzecz akceptacji i wspierania różnorodności narodowej, kulturowej i wyznaniowej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw społecznych w tym tolerancji i szacunku dla innych osób.

Te dziesięć dni to także czas na rozwijanie i zaprezentowanie innym swoich pasji, zainteresowań i talentów oraz integracja dzieci i młodzieży z różnych szkół z terenu Elbląga.

A wszystko w atmosferze bezpieczeństwa i dobrej zabawy. Aż szkoda, że to tylko dziesięć dni…

  Marzena Żachowska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14145

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.